iti$ell$

קידום ברשתות חברתיות לחנות אינטרנטית

התחבר

קידום ברשתות חברתיות מה זה אומר ?

חסרונות בקידום ממומן ברשת הפייסבוק 

קידום ברשתות חברתיות מתחלק לשני סוגים עיקריים, קידום אורגני ברשת החברתית או קידום מומן ברשתות חברתיות.
חשוב להבין שקידום אורגני ברשת חברתית כגון פייסבוק , לינקדין, טיקטוק ,טוויטר וכל אלה זו עבודה - ממש עבודה לכל דבר הדרך הכי טובה להתחיל בנושא זה להתאהב מה זה אומר להתאהב - יש חברה שכל נושא הפירסום השיתוף הקשרים בא להם בטבעי הם בכל מקרה נמצאים ברשתות החברתיות מגיבים מפרסמים ומספרים סיפורים כאלו ואחרים , חלקם אפילו נחשבים לידוענים , ואותם חברה שזה בא להם בטבעי לא עושים פירסום אורגני חברתי למנעים של שיווק חנות אינטרנטית אלה הם אוהבים את זה, הבעיה המהותית בכל הנושא שרוב האנשים יותר אוהבים לצפות בתכנים מאשר לפרסם תכנים ורוב האנשים בעיקר בעלי עסקים לא מוצאים את הזמן הדרוש בכדי להתחיל להוביל דעה ולצבור קהל אשר עוקב אחריהם. 

אז מה נעשה - מצד אחד אנחנו רוצים להיחשף ככל האפשר במדייה החברתית על כל צורתיה ומצד שני אין לנו את הזמן בכדי לעשות זאת כמו שאומרים בתשוקה מלאה. יש לזה פתרון אפשר לקחת בעלי מקצוע שהם יעשו זאת עבורך ואפשר להתייחס לכל הנושא בצורה קצת שונה ואני מסביר - כל בעל עסק אשר יש לו לדוגמא חנות אינטרנטית יש הרבה מה לחדש והוא אפילו לא שם לב , לדוגמא אם מדובר בחנות אינטרנטית בתחום התינוקות אז כמות הסחורה המתחדת בעולם הזה הינה אחת לרבעון , כמות המידע החשוב בעולם הזה הוא עצום , רוב הלקוחות אשר צריכים לדוגמא עגלה לא באמת יודעים איזו עגלה יכולה להיות מתאימה להם בסופו של יום הבחירה נעשת סביב מותג אשר מוכר יותר או פחות והמלצות של זוגות נוספים את הקונה מחשיב את דעתם, לכן אניממליץ לכם כבעלי עסקים ובעלי חנות אינטרנטית להתחיל לחשוף בצורה משמעותית את המוצרים שיש לכם וכמובן כמה שיותר ידע פרקטי על המוצרים הללו , בכך בלי לשים לב כל יום תתחילו לפרסם מוצר או כמה מוצרים נאמר בפייסבוק וכל מוצר אל תעלו סתם תמונה , תוסיפו גם הסברים מפורטים ככל האפשר , במידה ותתמידו לקוחות אשר הנושא מעניין אותם מחפשים את המידע הזה והם יכולים למצוא אותו בהמון מקומות ולא מעט מהם מוצאים את המידע הרלוונטי להם ברשתות החברתיות.

טיפ נוסף - ידע זה כוח אבל אם אתם שומרים את הידע לעצמכם נושא הכוח נעלם שם , לכן בכל מקצוע לא משנה איזה מקצוע לחשוף את הידע שלכם יכול רק להועיל לכם , לדוגמא במידה ואתם בונים חנות אינטרנטית ויש לכם ידע רב בנושא תחשפו אותו , בנו כתבות סביבו ותנו לאחרים להנות מהידע הזה חלקם יכול להיות ישתמשו בידע ויצברו אותו על חשבונכם וחלקם יחליטו שאתם טובים מאוד ואולי יהפכו בעתיד להיות לקוחות שלכם, ניקח דוגמא מעולם אחר נחזור לעולם התינוקות זוג צעיר שנמצא בדרך לתינוק ראשון כמות הידע שיש לו בתחום מה צריך ומה לא צריך הוא אפסי , כולנו מכירים את נושא היחד הראשון בגללו אתה קונה טונה דברים ש50 אחוז מהם יתגלו כטעות גדולה וביזבוז כסף , קשה להסביר לותם אנשים למה להם לא לקנות מוצר כזה אאחר , בסופו של יום כולנו רוצים ללמוד מאחרים אך בעיקר לומדים על הבשר של עצמנו ולכן במידה ולכם יש ידע רב כבעלי חנות בתחום תוכלו לחשוף את הידע ואף להתייחס ברצינות לאותם רוכשים פונטנציאלים אשר נמצאים בשלב ההתלהבות וחלק מהם אולי יקשיבו לכם ובמקום לקנות מוצרים שלא יעזרו להם הם יקנו מוצרים שישרתו אותם נאמנה. 


קידום אורגני ברשתות חברתיות 

צריך להבין דבר מאד פשוט, בקידום אורגני ברשתות חברתיות אין קסמים. זאת עבודה שדורשת המון מאמץ וביצוע מספר גדול של פעולות כמו להצטרף להמון קבוצות קשורות לנושא הקידום, להוסיף המון חברים והמון עסקנים נוספים, להיות פעיל רציני ברשת החברתית ואף עדיף גם מעיין סוג של מומחה בתחום כלשהו. לכן קידום אורגני ברשת חברתית מורכב בעצם מיצירת קשרים ברשת עצמה ואז פירסום פוסטים או תוכן כזה או אחר על מנת למשוך קהל להכנס לחנות או לאתר שלכם. 

פעולות הדרושות לביצוע קידום אורגני ברשתות חברתיות

כמו כל דבר בחיים שלנו, גם בתחום קידום אורגני ברשתות חברתיות חייבים לעשות פעולות שונות כדי להתקדם ולהצליח. הנה מספר פעולות אשר עושים על מנת לקדם את האתר שלכם ברשתות החברתיות באופן אורגני: 

 1. תתחילו להיות שם, זה אומר להתקין את האפליקציה המתאימה וכמובן שזה אומר להתחיל להיות מעורב.
 2. תתחילו לחפש קבוצות קשורות לתחום העסק ואשר מתאפיינות בחברים שהם הרוכשים הפוטנצייאלים שלכם.
 3. התחילו להשיג חברים נוספים, כי עם כל חבר מגיעה הגישה לעוד מאות אנשים שונים. אולי כמה מהם רלוונטים לפוסטים שלכם.
 4. הקימו קבוצה משלכם ותתחילו לשתף אנשים במוצרים , שירותים , ודברים שלכם.
 5. קחו נשימה ארוכה. זה לא פשוט אבל זה כן אפשרי. כי זה בעצם קידום אורגני לרשתות חברתיות.

ישנם קיצורי דרך בתחום הזה של קידום ברשתות חברתיות וזה אומר "לקנות את השירות" או לעשות פרסום ממומן.

קידום ממומן ברשתות חברתיות

זה דיי ברור, בכל רשת חברתית תוכלו למצוא מנגנון תשלום עבור פרסומות ממומנות. פרסומות תמיד מתחלקות לכל מיני סוגים שלא נכנס לזה כאן, אבל דברים העיקריים שבתחום הממומן הוא בנוגע ל- "איך מגיע המידע על הלקוח החדש אליכם?". בפייסבוק מאוד נפוץ נושא של השארת הפרטים, הלקוח רואה מודעה שלכם באפליקציה, מקליק עליה, נשאל שאלה כלשהי, עונה ומשאיר פרטים. מאותו הרגע הפרטים של הנייד והשם שלו אצלכם. אותו דבר בטוויטר, לינקדין וכדומה. כל פעולה שהלקוח או גולש מבצע באפליקציה נותנת לה את ההבנה שהתחום הזה מדבר אליו וקשור אליו.

 

יתרונות בקידום ממומן ברשתות חברתיות

בעזרת כלי הקידום של פייסבוק ניתן לטרגט קהל יעד מאוד ספציפי. אפשר לטרגט לפי גיל, ימי הולדת, אזור בארץ, מצב כלכלי, רווק, גבר, אשה וכו'. כלומר, מה שאנחנו מבינים מזה הוא שמאד קל להגיע לאנשים שקשורים לתחום ורלוונטיים לנו כלקוחות רוכשים.

היתרונות שאתם צריכים לחפש ברשת חברתית עבור קידום החנות האינטרנטית שלכם- 

 1. טירגוט - זה היתרון הכי גדול של רשתות חברתיות , בכדי להכנס ולהצטרף לרשת חברתית לרוב נדרש שם משתמש וסיסמא ועוד המון פרטים מסביב ככה הפלטפורמה יודעת מה רלוונטי לכם.

 2. עלות - נכון לרוב זה לא זול שיווק ממומן ברשת חברתית אבל במידה ועושים זאת נכון אפשר להגיע ליחסי המרה סבירים ואיתם לייצר קהל לקוחות אשר יחזור אליך - בפעם השניה שאותו לקוח קונה הוא כבר לא עולה לך כסף. 

 3. קלילות - רוב התוכן ברשתות החברתיות הינו תוכן קליל , לא מדובר במאמרים של 300 מילים צפונה מדובר בתמונה ואיזה 100 מילים לכן יותר קל להתחיל לשווק אורגנית ברשתות חברתיות מאשר להתחיל לכתוב תוכן עמוס עבור החנות האינטרנטית שלכם.

 4. הרגל - בלי יוצא מן הכלל רוב האנשים מבלים חלק מזמנם בצפייה בתכנים באותם רשתות חברתיות אז קדימה לא רק לצפות תתחילו לייצר תכנים.

 5. קהל - רשתות חברתיות מאופיינות במעגלי חברים - ברגע שתעלו תוכן רלוונטי ומעניין יתחילו להצטרף אליכם אנשים שיעקבו אחריכם ואז בניגוד ללקוח מהרחוב שאולי לא יחזור פה יש לכם דרך וגישה ישירה לכל הקהל שלכם וניתן לעשות עם זה ממש קסמים מבחינה שיווקית.

חסרונות בקידום ממומן ברשת הפייסבוק 

 1. עלות למכירה גבוהה באופן יחסי - ככל שתנסו לדייק יותר בקהל שלכם ולהיות יותר ויותר ספציפיים, ככה יעלה לכם יותר. המנגנון של פייסבוק בדרך כלל עובד ככה שככל שיש פחות קהל המתאים לדרישות שלכם, המחיר שלהם עולה. וגם להפך, ככל שיש יותר קהל אשר מתאים לפרסום אז המחיר יורד.

 2. בזבוז כספים - כל רשת חברתית תרצה לקחת את הכסף שלכם. לכן מומלץ לתת את העבודה הזאת לאנשי מקצוע אשר יודעים איך למקסם את התקציב שלכם על מנת שתוכלו לקבל את התוצאות הטובות ביותר.

 3. חוסר עניין - צריך להשקיע מאמץ לא קטן של שעות וחשיבה סביב רשתות חברתיות במיוחד במידה ואתם מעונינים לקדם את העסק שלכם שם בצורה אורגנית , צריך להתחיל לצבור ידע בהמון מקומות כגון כתיבה שיווקית , כגון לייצר את ההבנה של איזה מוצר יתפוס יותר מאחר , להיות נחמד גם שלא מתחשק לכם וכדומה.

 4. התמדה - זה גם יתרון וגם חסרון למי שאין - שיווק ויראלי , שיווק אורגני וכל צורות השיווק הקיימות בעיקר ברשתות חברתיות דורשות התמדה , אם אין לכם את ההתמדה זו בעיה, צריך להתמיד בכדי להצליח.
 5. חוסר שקיפות - נכון אנחנו מקבלים המון דוחות אבל זה במידה ואנחנו מקדמים בצורה ממומנת כלומר אנחנו משלמים כסף בכדי להופיע מול הקהל של הרשת החברתית במטרה לצבור כניסות או לידים אשר יובילו למכירה בחנות האינטרנטית שלנו - שאתה עושה זאת בצורה אורגנית אין שיקוף גדול למידת ההצלחה או הכישלון שלך , השיקוף והדוחות רלוונטים בעיקר לפירסום בכסף.

 6. דיכאון - כן לצערי שיווק אורגני באופן כללי יכול לייצר תחושות לא נעימות -  בעיקר בגלל העובדה שזה לא זז מהיום למחר זה יותר כמו תעשה כל החודש כל יום משהו אחד עבור הקידום ואולי במקרה הטוב תראה את האפקט של הנושא בעוד חודש חודשיים , יש גם תקווה כי בסופו של יום רוב הרשתות החברתיות אימצו את נושא השיתוף הלייק וכל ההמלצאות הנחמדות מאוד של פייסבוק בעשור האחרון ולכן לפעמים יש שיתופים ולפעמים יש לייקים וזה אין ספק לאחר עבודה קשה מכניס לא מעט אוויר ונותן תקווה להמשיך.
אני רוצה להקים חנות אינטרנטית
שלח
למה לעבוד איתנו?
תמיכה מלאה בקידום אורגני וממומן
מערכת חזקה הנתמכת בכל הפלטפורומות
שילוב וחיבור לכל הרשתות החברתיות