iti$ell$

שיווק בוואטסאפ המדריך המלא 2023

התחבר

שיווק בוואטסאפ המדריך המלא 2023

מוזמנים ליצור איתנו קשר

אז מה זה בעצם אומר שיווק בעזרת הוואטסאפ ואיך זה נכנס לתוך הקטגוריה של קידום אתרים? בעבר הלא רחוק, אנחנו כרגע זוכרים רק את ווצאפ אבל הוא לא היה איתנו תמיד, מה שכן היה איתנו הרבה יותר זמן זה הודעת סמס. בעבר, ואף גם היום, שולחים הודעות סמסים לרשימות תפוצה וזאת בתקווה וציפיה שזה יעזור להפוך את המספר טלפון ללקוח פעיל שלכם.

הבעיות בשליחת הודעת SMS

מה שכן, ישנה מגבלה טבעית בשליחת סמס. ראשית כל נכון להיום לא כולם, אפשר אפילו לומר שרוב האנשים, פותחים הודעות סמס וזה ממש הפך לכלי של הודעות לא רצויות ואפילו כבר התרגלנו לכמות הספאם שם. לכן היום כמעט ולא פותחים סמסים ולא שמים לב אליהם. הודעת סמס נעשית חשובה שוב כאשר איזה אתר או חברה עושה לנו אישור כניסה בעזרת שליחת סיסמא חד פעמית אלינו לפלאפון.
חסרון נוסף של סמס זה נושא המיקום. אם אנחנו נמצאים בחוץ לארץ הסמס שלנו לא יהיה פעיל כי הוא מבוסס על מפעיל התקשורת הישראלי שאליו אנחנו מחוברים וברגע שאנחנו טסים לחו"ל אנחנו גם נפרדים לכמה ימים או יותר מהמפעיל תקשורת שלנו כגון סלקום, פרטנר או כל אחת מהחברות הנוספות. אז אין לנו יכולת לקבל או לשלוח סמס כי הוא מבוסס על תקשורת סלולרית. הרבה מאיתנו פשוט קונים כרטיס SIM של חברה מקומית בחו"ל וממשיכים להיות מחוברים לרשת אך אין לנו שיחות ישראליות, יוצאות או נכנסות, ואין לנו אפשרות לשלוח או לקבל הודעת סמס.

הנה באה אפליקצית וואטסאפ להציל את המצב

פה אפליקציית וואטסאפ נכנסת בול לנקודה החסרה. בגלל שהיא עובדת על רשת האינטרנט נוצר מצב שבו איננו תלויים במפעיל כזה או אחר. האפליקציה בעצם מאפשרת שליחת הודעות, שליחת הקלטות קוליות ואף ביצוע של שיחה בזמן אמת. 

המינוס הגדול של אפליקצית וואטסאפ מבחינת נושא הנוחות זה שהיא מחייבת אותך לשמור את פרטי האיש קשר אצלך בנייד ורק לאחר מכן תוכל להתחיל איתו שיחה או צאט וכדומה.

אז נשמח לציין שלזה יש לנו כבר פתרון זריז מאוד ובחינם  במערכת SITISELL. אנו נותנים לכם את האפשרות הפשוטה לשלוח הודעה למי שתרצו ללא שמירה מראש כאיש קשר. אם והגעתם למצב שבו נושא העניין הסתדר בניכם אז תוכלו לשמור אותו כאיש קשר אחרת חבל על כל הבלאגן שזה יוצר לכם ברשימת האנשי הקשר שלכם.

הנה הלינק למנגנון של שליחת הודעה בוואטסאפ ללא שמירת איש קשר

 

פתרונות שהאפליקציה מציעה

אוקיי, אז נכון שלשלוח למי שאתם לא מכירים הודעה או לשלוח לכמה אנשים בודדים הודעה ביום זה נחמד, ופה למעלה כמו שהבנתם יש לכם פתרון מעולה לנושא. אבל איך שולחים הודעה לכמות גדולה של אנשים?

הנה מספר פתרונות שמוצעים לכם כבר היום בוואטסאפ: 

 1. יצרת קבוצה - אתם יכולים ליצור קבוצה של נמענים ישירות ממי שכבר קיים אצלכם באנשי קשר. והיום, לצערינו, וואטסאפ מגביל את מספר המשתתפים בקבוצות הללו לעד 250 אנשי קשר. במידה ואתם צריך יותר אנשים אז בעצם תוכלו ליצור מספר קבוצות ואז לשלוח את ההודעה בכל קבוצה.
 2. בחירה של מספר אנשים - ניתן לבחור כמה עשרות אנשים במכה ושלוח לכולם את ההודעה.

זהו, לצערי זה מה שאפליקצית וואטסאפ מאפשרת לנו כיום ביכולת הבסיסית שלה. אבל זה לא הסוף, ניתן לעשות עוד דברים רק צריך להשתמש בכלים עסקיים שווצאפ נותן לנו. 

כלים עיסקיים שמוצעים

יש להם API שניתן להתחבר אליו. נכון לרגע כתיבת מסמך זה החברה הכי מחוברת וקלה לעבודה מולם זאת חברת TWILO. יש גם מנגנון קצת מסועף של יצירת מספר וירטואלי וחשבון עסקי של וואטסאפ ואז בעזרת רשימות מספרים באקסל תוכלו לשלוח הודעה להרבה יותר נמענים.
הבעיה עם ה API של וואטסאפ היא שיש לה היום תמחור יחסית גבוה באסיה ולכן כל הודעה שתצא מהחשבון העסקי שלכם בעזרת API תעלה לכם ל 24 שעות בערך כ 25 אגורות. המנגנון שלהם עובד במחזוריות של 24 שעות כלומר מההודעה הראשונה ועד האחרונה כל עוד היא היתה בתוך 24 שעות מרגע הראשונה אז עלות כל ההודעות הינם 25 אגורות. ברגע שעבר משך זמן של 24 שעות בין ההודעות, תהיה עלות נוספת של עוד 25 אגורות וכן הלאה.

שירות נוסף הוא השירות הבא. ידוע שלוואצסאפ יש את התוכנה וואצסאפ ווב שהיא באה לאפשר לנו להתחבר לוואטסאפ אחד עד 3-4 אנשים במקביל על מסכים שונים. ישנם תוכנות שיודעות להתחבר ישירות לוואטסאפ ווב ואז בעצם לייצר אוטומציה ולאפשר לכם לשלוח הודעות ברמה של מכונה, כ- 30 הודעות בדקה לכמות בלתי מוגבלת של נמענים. ואז, במידה ומישהו מגיב לכם תוכלו לראות את זה ישירות בוואטסאפ שלכם ללא שום בעיה. אתם רואים את הכל מה שהמכונה שולחת ואת מה שהיא מקבלת, הרי הכל רשום לכם ישירות בוואטסאפ ווב שלכם. 

יתרונות וחסרונות עיקריים לוואטסאפ

להלן הנה מספר דברים שכדאי לדעת על יתרונות השיטה וחסרונותיה

יתרונות השיטה

 1. אין עלות להודעה - אין הגבלת הודעות מלבד הגבלה של כ 20-30 הודעות בדקה.
 2. אין צורך לעלות את כל האנשים כאנשי קשר.
 3. ניתן לייצר מהלך התכתבות - ראו את ההודעה הבאה לדוגמה  
  "שלום משה, נשמח לשמוע האם אתה מרוצה מהמיטה שקיבלתה אתמול
  כמו כן ישנו מגן ראש בחצי מחיר למיטה, האם זה מעניין אותך? 
  השב 1 במידה ואתה רוצה שיחזרו אליך
  השב 2 במידה ואתה לא רוצה שיחזרו אליך"
 4. ניתן לשמור את כל ההתכתבויות אפילו את אלה שנמחקו.
 5. ניתן ליצור בוט.

חסרונות השיטה 

 1. החיבוריות למערכת תלויה בחבוריות של המכשיר שלכם. כלומר המכשיר שעליו התלבשנו בכדי להתחבר לוואטסאפ ווב חייב להיות מחובר. במידה והחיבור אבד אז גם פה החיבור נאבד ויש להקימו מחדש.
 2. אין הודעות עסקיות - לא מדובר בתוכן היום, במידה ואתה משתמש ב API שלהם ניתן לשלוח הודעות יותר יפות ללקוח עם כפתורים ועוד כל מיני פתרונות עיצוב אחרים. למשל ניתן ממש לייצר כפתור של "לחץ כאן".
 3. יש צורך על בסיס שבועי לבדוק את המננגון ולבדוק את תקינותו.
 4. יש צורך לנהל רשימה של מי לא מעוניין שנמשיך לשלוח אליו הודעות.

מוזמנים ליצור איתנו קשר

אנחנו מומחים בהתאמת פתרון הוואטסאפ המתאים לעסק שלכם. דברו איתנו ונעזור לכם להוציא הרבה יותר מרשימת הדיוור שלכם. בעזרת שימוש נכון בבוט של וואטסאפ ניתן להגיע ליותר לקוחות ואפילו לשמר יותר את הקיימים, להציע להם מגוון שירותים דיגטלים מבלי לבזבז כוח אנושי נרחב.
בנוסף לזה, בשיטת הבוט, שניתן לבנות אצלנו בעלות חד פעמית, אתם יכולים לייצר לכם עובד דיגטלי שיעשה את העבודה הראשונית בשבילכם ויחסוך לכם מאות שעות כוח אדם כל חודש. 

למידע נוסף מוזמנים להתקשר או להשאיר פרטים ונחזור אליכם במהרה! 

אני רוצה להקים חנות אינטרנטית
שלח
למה לעבוד איתנו?
תמיכה מלאה בקידום אורגני וממומן
מערכת חזקה הנתמכת בכל הפלטפורומות
שילוב וחיבור לכל הרשתות החברתיות